Během posledního roku muselo studio Quantic Dream čelit mnoha obviněním. Francouzské noviny v roce 2018 uvedly, že ve studiu existuje toxická pracovní kultura, která zahrnuje obtěžování zaměstnanců, příležitostný rasismus a obecně nepříjemné pracovní prostředí.

Studio proti těmto obviněním razantně protestovalo a bránilo se společně se Sony a to až do takové míry, že vyhrožovaly zažalováním novinářů, kteří toto obvinění napsali.

Dnes se odborová iniciativa herních vývojářů Game Workers Unite spojila  s francouzskou unií Solidaires Informatique, aby vyzvala k výpovědi jak bývalé,tak i stávající zaměstnance studia a to konkrétně k problematice predátorského sexuálního chování v rámci Quantic Dream. Obě sdružení tvrdí, že obdrželi stížnosti na vedoucí pracovníky studia a pokračující problémy se sexuálním obtěžováním a doufají, že stížnosti přijdou díky veřejné výzvě i jiných údajných obětí.

Přečti si  Nový patent společnosti Sony umožňuje hráčům registrovat se jako odborníci a pomáhat ostatním v reálném čase

Tyto trestné činy jsou nesmírně závažné a jsou trestány zákonem, ale zdá se, že se opakují s beztrestností po několik let kvůli silné omertě, to musí přestat,” hlásá prohlášení pracovníků Game Workers Unite. Omerta je kódem mlčení o trestné činnosti, obvykle k ochraně druhých.

Technologická společnost NetEase se nedávno stala částečným vlastníkem studia Quantic Dream, které oznámilo, že své nejúspěšnější trio her přivede i na PC a to prostřednictvím Epic Games Store.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno