Profesionálové z divadelní a filmové scény, streameři a další nadšenci do fantasy světů vás letos provedou Mezimořím, neprobádanou částí světa Končiny, a přiblíží tak divákům krásy Dungeons and Dragons v českém jazyce.

Krotitelé draků dnes oznamují finální termín spuštění nové kampaně v stolní RPG hře Dungeons and Dragons, kterou budou přenášet online na platformě Twitch. Premiéra úvodního dílu začíná 18. července v 19:00 na „krotitelském“ kanále Twitch, a bude vysílaná pravidelně každou neděli od 19:00. Online vysílání kampaně přiblíží a ukáže divákům krásy světa, jehož jedinou hranicí je naše představivost. Kampaň „Za srdcem Azary“ je již třetím počinem z fantasy světa Končina, který propojuje magii a steampunkové stroje.

Dungeons and Dragons je světově nejstarší a neuznávanější stolní RPG hrou, která dala novodobým hrám takové pojmy jako hitpointy, obranné číslo, levelování nebo kritické zásahy. Jenže stolní RPG není jenom o hodech kostkou, jde o hru, kde samotní hráči společně s vypravěčem konstruují příběh pomocí improvizace a kreativity. Děj se tak doslova rodí u stolu před zraky hráčů, v případě Krotitelů draků i přímo před diváky.

Krotitelé draků už mají za sebou dvě kampaně z postapokalyptického světa Končiny. Ta první, Zhouba Arbory, se odehrávala v houbovém lese Thilerionu plném anomálií, připomínající například S.T.A.L.K.E.R.a, Metro 2066 nebo film Annihilation. Druhá kampaň, Olej do ohně, na kterou bude kampaň „Za srdcem Azary“ volně navazovat, by se dala označit za urban fantasy – celý děj se odehrává v industriálním městě Železíně a slouží jako prolog pro velkolepou objevnou plavbu, která se chystá. To nejdůležitější z děje druhé kampaně je zpracované formou recapů.

Přečti si  Příběhový trailer k Chernobylite se zaměřuje na Igora

V rámci opětovného hraní naživo se Krotitelé draků také vrací k využívání miniatur pro jednotlivé boje. Detailní modely příšer, ale i obří modely lodí, vtáhnou diváka do děje a umocní tak zážitek z hry. Miniatury jsou pro Krotitelé draků tak esenciálním prvkem, že díky nim vznikl i další doprovodný pořad s názvem MiniLore, kde si hráči s diváky povídají o loru jednotlivých nestvůr a zároveň se učí malovat pomocí několika různých technik, včetně airbrushe.

Tentokrát půjde o šarvátky nejen s klasickými DnDčkovskými nestvůrami, ale dojde i na námořní bitvy nebo akční potyčky, při kterých bude hrát okolní prostředí velkou roli. Hořící lodě, souboje na střeše jedoucího vlaku a bitvy steampunkových robotů jsou jen náznakem toho, co si gamemaster připravil. Ale záleží jen na hráčích a jejich rozhodnutích, jak se bude děj odvíjet. A částečně i na divácích, kteří budou mít možnost místy rozhodovat o tom, co se v ději dál stane.

„Celou dobu jsem si lámal hlavu, jak scenáristicky pojmout hraní DnDčka na Twitchi jinak, než to dělají ostatní. A pak mi to došlo!“ vysvětluje Ladislav Karpianus, scénárista (Comeback, Ohnivé kuře, DVA3) a gamemaster v jedné osobě. „Díky dvěma týmům vznikne zajímavá rivalita, dramatické pnutí i chvilky v ději, kdy diváci budou vědět víc než samotní hráči. Se základní kostrou poměrně zajímavého příběhu mi tentokrát pomohli dva mí kamarádi, zkušení hráči DnD, Zdeněk Třešňák a Josef Troup. Jako dlouholetý gamemaster stejně počítám s tím, že polovinu poznámek stejně zahodím, protože hráči jsou ti, kteří tu rozhodují a kolem jejichž postav se příběh odvíjí, a to je nutné respektovat.“

Příběh Krotitelů bude mnohem víc filmově vyprávěný než doposud. Jsou připravené flashbacky a rychlé posuny v čase, aby se gamemaster s hráči mohli soustředit na opravdu zajímavé, vtipné nebo dramatické momenty. Jako hráči se za severní tým představí Oldřich Štěrba (kterého můžete znát z Twitche jako Arcadebullse nebo jako komentátora pořadu RePlay), divadelní režisérka Tereza Karpianus a herec Matyáš Valenta (Ulice). Za jižní tým bude bojovat Jiří Olšanský (aka RikOnAir na twitchi), herec Matěj Anděl (Lynč, Policie Modrava) a bývalý profesionální hráč karetní hry Hearthstone, Aleš Hemer.

Přečti si  V AXE COOL Lize dominovala AC Sparta Praha. Kdo vyzve vítěze Emericksona o Big Shock! FIFA COOL Pohár

Krotitelé draků si pronajali prostory vznikajícího Studia D20 sídlícího v Praze na Smíchově. Studio se ale nebude soustředit jen na Krotitele – ti jsou zde jako pilotní projekt. Široké spektrum kvalitní techniky – luxusní osvětlení, profesionální odhlučnění prostoru a hlavně střihače, kameramany a zvukaře z branže – může využít kdokoliv, kdo potřebuje natočit svůj vlastní podcast, webinář, video, nebo kdo by chtěl začít po vzoru Krotitelů draků streamovat. Video z finálních příprav kampaně a toho, co studio nabízí, je zde.

O krotitelích draků

Krotitelé draků je uskupení, které začalo publikovat obsah z DnD v roce 2018. Svoje začátky mají spojené hlavně s tvorbou na Youtube v Paralelní Polis. Z videí pro několik skalních fanoušků se vypracovali na jedničku české scény a 13. pozici světové DnD scény na twitchi. Jejich cílem je přiblížit hraní her na hrdiny a deskových her divákům a fanouškům různých fantazy světů nenásilnou a zábavnou formou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno