41 týdnů již uplynulo od začátku letošního roku a to znamená, že se nacházíme v závěrečné čtvrtletí tohoto roku, které bude na nové hry ještě více než bohaté. Co však přinesl 41. týden si shrneme níže.

Guerrilla nabírá vývojáře R6, Sony potvrzuje vznik dalšího PlayStationu, Microsoft kupuje Obsidian, Fortnite na Androidu pro všechny a mnoho dalšího.

THE WALKING DEAD DOKONČÍ SKYBOUND GAMES

Skybound Games oznámili během konání Comic Conu v New Yorku, že dokončí The Walking Dead: The Final Season studia Telltale Games. Přinejmenším je to dobrá zpráva pro fanoušky série.

GUERRILLA GAMES NAJALA VÝVOJÁŘE R6 SIEGE

Studio Guerrilla Games, které stojí za úspěšnou sérií Killzone, či za hrou Horizon Zero Dawn, nedávno najala vývojáře Ubisoftu Rainbow Six Siege. Naznačuje to, že by další hra studia měla nabízet multiplayerový zážitek. Oč se jedna, si budeme muset ještě počkat.

Přečti si  Battlefield 6 potvrzen pro Xbox One a PS4

PHIL SPENCER OPĚT V JAPONSKU

Šéf divize Xbox, Phil Spencer opětovně navštívil zemi vycházejícího slunce, aby zde oslovil vývojáře, kteří by mohli vytvářet hry pro Xbox One i následující generaci této konzole. Fanoušci Xboxu totiž mají v oblibě japonské hry, kterých se jim na této konzoli příliš nedostává. 

SONY POTVRDILA, ŽE KONZOLE NOVÉ GENERACE JE JIŽ NUTNOSTÍ

Generální ředitel společnosti Sony Corporation Kenichiro Yoshida potvrdil, že příští generace konzolí je pro jejich společnost nutností. Je to vůbec poprvé co vrcholný představitel Sony potvrdil vznik nové generace.

MICROSOFT KUPUJE OBSIDIAN ENTERTAINMENT

Kotaku uveřejnilo zprávu, že společnost Microsoft kupuje další vývojářské studio, kterým je Obsidian Entertainment. Dle informací byl podpis, v den uveřejnění informace, na spadnutí. Obsidian měl v minulosti finanční potíže a podpis nové smlouvy s Microsoftem by studiu zajistil větší stabilitu.

Přečti si  Sony zahájí výrobu přepracovaného systému PS5 v roce 2022

ZMĚNA PSN ID BUDE K DISPOZICI NA ZAČÁTKU ROKU 2019

Společnost Sony oznámila, že již brzy začne testovat dlouho očekávanou funkci, která uživatelům umožní změnit svůj PSN ID přímo ze systému PlayStation 4. Konkrétně se tak má stát na začátku příštího roku.

FORTNITE JE NA ANDROIDU JIŽ DOSTUPNÝ VŠEM

Fortnite je na systému Android již od srpna, ovšem až nyní je hra dostupná všem, kteří mají kompatibilní zařízení. Hráči již tak nemusí čekat, až jim z Epicu dorazí pozvánka do hry.