Sony zůstává neochvějné ve svém postoji, že dohoda Microsoftu s Call of Duty pro PlayStation nadělá více škody než užitku.

Akvizice Microsoft – Activision Blizzard stále nemá na růžích ustláno, přičemž regulační orgány po celém světě v současné době prošetřují tuto dohodu, protože se připravují na zveřejnění závěrečných zpráv v nadcházejících týdnech. Zejména Call of Duty bylo pro Sony a regulační orgány problematickým bodem, a přestože Microsoft podnikl několik kroků, aby zmírnil obavy z toho, jak přistoupí k uvolnění franšízy na jiných platformách, zejména PlayStation, zdá se, že Sony zůstává stále zarytě proti této akvizici.

Například, jak uvedl Stephen Totilo ze společnosti Axios na Twitteru, Sony v novém prohlášení předloženém britskému Úřadu pro hospodářskou soutěž a trhy (CMA) uvedla, že dohoda o Call of Duty, kterou Microsoft aktuálně předložil pro PlayStation, způsobí více škody než užitku nejen pro Sony, ale pro herní průmysl jako celek.

Přečti si  V Gran Turismo 4 byly po dvou desetiletích objeveny cheaty

Věříme, že jejich současná nabídka nenapravitelně poškodí konkurenci a inovace v tomto odvětví,“ říká Sony ve svém prohlášení.

Microsoft nabídl, že Call of Duty uvede na PlayStation den a datum alespoň na příštích deset let s plnými funkcemi a paritou obsahu, podobné závazné dohody, na kterých se dohodl jak s Nintendem, tak s Nvidií, ačkoli Sony tuto dohodu ještě nepřijalo. Microsoft také řekl, že umožní Sony umístit Call of Duty na PlayStation Plus při spuštění za stejných podmínek jako bude na Game Pass.

Sony mezitím odolala pokusům Microsoftu a uvedla, že obsahuje, že by Microsoft mohl sabotovat hry Call of Duty na PlayStation prostřednictvím chyb v pozdějších hrách nebo po uvedení na platformě, které by mohly poškodit důvěru publika v PlayStation jako hlavní platformu pro Call of Duty.

Zajímavé je, že nedávno se také objevilo, že v zákulisí generální ředitel PlayStation Jim Ryan řekl, že nechce novou dohodu Call of Duty od Microsoftu a chce pouze zablokovat společnosti uskutečnit akvizici Activision Blizzard.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno