Můžeme drasticky zvýšit nabídku?” Ne, to není pravděpodobné, “říká Hiroki Totoki společnosti Sony.

Po nových konzolích je vždy vysoká poptávka, ale u herních konzolí PS5 a Xbox Series X / S dochází k nedostatku dodávek, jaké jsme dlouho neviděli. Do značné míry za to může pandemie COVID-19, která narušila výrobní a zásobovací linky a také globální nedostatek komponentů, což vedlo k tomu, že dodávky hardwaru nebyly schopny uspokojit vysokou poptávku téměř všude.

Jak dlouho to ale může trvat? Mnoho lidí uvedlo, že tyto nedostatky se v dohledné době nezmění od AMD po Microsoft a Sony. V nedávné čtvrtletní zprávě o ziscích společnosti Sony, finanční ředitel Hiroki Totoki uvedl, že i když společnost očekává, že se PS5 během současného fiskálního roku prodá více než PS4 za stejné období svého života, je stále nepravděpodobné, že se během této doby dramaticky zvýší nabídka PS5.

Přečti si  Housemarque opravili problém s mazáním postupu v Returnalu

Jak jsem řekl dříve, usilujeme o větší objem prodeje než PS4 [během roku 2],” řekl. Ale můžeme drasticky zvýšit nabídku? Ne, to není pravděpodobné. Nedostatek polovodičů je jedním z faktorů, ale na objem výroby budou mít vliv i další faktory. V současné době bychom se tedy chtěli zaměřit na [překonání] druhého roku prodeje ve výši 14,8 milionu, což byl druhý rok PS4.

Totoki později dodal, že společnost Sony by se mohla pokusit tyto problémy vyřešit hledáním sekundárního zdroje pro polovodičové čipy nebo změnou designu PS5. Mohli bychom například najít sekundární zdroj nebo změnou designu, který dokážeme zvládnout,” řekl. V [oboru elektroniky a řešení] jsme provedli manévr flexibility a ve FY2021 jsme rádi přizpůsobili flexibilitu situaci.

Dokonce i při velkém nedostatku dodávek si však PS5 stále vede velmi dobře hned po pálce. Konzole dodala k 31. březnu 7,8 milionu kusů a předstihuje prodej PS4 ve stejném okamžiku své existence.

Podle všeho se zdá, že poptávka řady hráčů nebude uspokojena ani na začátku roku 2022. Nepříjemný fakt, který oddaluje přechod na novou generaci konzolí mnoha hráčů o další měsíce.

Přečti si  Epic Games údajně nabídl společnosti Sony 200 milionů dolarů za exkluzivity PlayStationu

Jakmile se dozvíme nové informace, budeme vás o nich okamžitě informovat.

5 KOMENTÁŘE

  1. Vyserte se na ně a kupte Xseriéčka.
    Dejte mi pls jednu věc v čem má ps navrch, krom toho že řekněte ,,já hraju od mala na ps” též jsem hrál na všech PSkach kromě pětky.
    Jako jo ty exkluzivky days gone, spiderman, lastko, atd uznávám.. měl jsem i pročko tak jsem naštěstí je mohl hrát. Teďka ale uz Microsoft stejně nakupuji studia a daysgone2 nebude

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno