Během dnešní prezentace Unreal na výroční konferenci vývojářů her byla odhalena budoucnost tohoto enginu, který odkrývá pohled na nepříliš vzdálené období fotorealistické grafiky.

Ukázky představují sledování světelných paprsků v reálném čase pro realistické osvětlení a reflexi. Také představuje pohled na digitální lidi, které přesahují zatím všechny známé hranice.

REFLECTIONS od ILMXLAB

ILMxLAB použil Unreal Engine 4 a některé známé postavy ze Star Wars, aby ukázal real-time sledování paprsků, schopnost vykreslit a osvětlit scénu v reálném čase ve filmové kvalitě. Krátký film s názvem “Reflections” ukazuje, že Stormtroopery a Captain Phasma z nové trilogie Star Wars realisticky osvětlují pomocí technologie Unreal Engine, technologie RTX Nvidia pro GPU Volta a rozhraní API DirectX Raytracing společnosti Microsoft. Na scéně použily Epic a ILMxLAB iPad se systémem ARKit jako virtuální fotoaparát, který zobrazoval scénu natočenou v reálném čase.

Přečti si  Netflix uvede nový seriál ze světa League of Legends

SIREN digitální člověk

Epic Games spolupracuje s firmami 3Lateral, Cubic Motion, Tencent a Vicon for Siren, což je “digitální charakter vykreslen v reálném čase založený na podobě čínské herečky Bingjie Jiang”. Tuto postavu hraje herečka Alexa Lee.

“Chcete-li vytvořit realistický digitální charakter, potřebujete více než jen sledování pohybů, musíte být schopni izolovat a napodobit vše do nejmenších detailů”, uvedl Tim Doubleday produktový manažer Vicon VFX ve své zprávě. “Nedávno došlo k neuvěřitelným pokusům o vytvoření reálných digitálních avatarů, a tak když Epic přišel k nám, měli jsme touhu zapojit se a ještě více pomáhat.” Podobnou technologii použil také Ninja Theory ve své hře Hellblade: Senua´s Sacrifice.

Jak se zdá, tak bychom se v budoucnu mohli dočkat ve hrách postav s realistickou mimikou, čímž by se vyprávěné digitální příběhy stali ještě více uvěřitelnými. Nyní je tu jen jedna otázka a to zda budoucí hardware bude disponovat dostatečným výkonem na to, abychom si tyto grafické vymoženosti mohli plně vychutnat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno