Záhadný ďábel požaduje srdce Dendžiho. Budou členové 4. divize souhlasit s jeho obětováním, aby unikli z nastražené pasti?

Třetí díl Chainsaw Man navazuje přesně tam, kde byl druhý díl ukončen – v útrobách hotelu ovládnutého ďáblem Věčnosti. Pro bandu 4. divize to znamená, že jsou zaseknuti v čase a prostoru. Protože čas mimo hotel zůstal stát, nikdo z jejich milovaných, nebo nadřízených je hledat jen tak nebude. O životně důležitých věcech, jako je jídlo a cigarety si také mohou nechat zdát. Jsou dva způsoby, jak se dostat z této šlamastiky, buďto ďábla zabijí nebo přistoupí na jeho nabídku a vydají mu Dendžiho. Ďábel totiž touží po jeho srdci.

Rozhodování netrvá dlouho a po krátké šarvátce se Dendži nakonec vrhá pilami napřed do útrob Věčnosti dobrovolně, pokud totiž ďábla zabije, slíbila mu Himeno francouzský polibek. Následující oku lahodící “gore” si můžete prohlédnout na stránkách níže.

Dá se říct, že největší předností Dendžiho v boji je to, že nemá strach. Je mu jedno jestli zemře, protože postrádá silnou životní motivaci… alespoň prozatím. To samé se nedá říct o Himeno. Pohledem do její minulosti nám autor mangy Tatsuki Fujimoto nastíní, jak prchavý život lovců démonů je. Proto se hodně z nich po emoční stránce na kolegy lovce neváže, aby se vyhnuli zlomenému srdci. Tohle ovšem není případ Himeno, která tu samou emoční dostupnost vidí i v Akim, proto se jej rozhodne udržet naživu za každou cenu. Jsem zvědavá, jestli se jí tato šlechetná osobní mise vydaří.

Že bude Denžiho srdce velmi žádané asi nečekal ani on sám. Už vůbec ne však, že bude žádané mimo jeho hrudní koš. Na scéně se totiž objevují další dvě nové postavy, které se o něj velmi agresivně pokoušejí. Jejich motivaci prozatím tak úplně neznáme, ale ráda bych vyzdvihla jejich charakterový design. Při pohledu na Katana man mě hned napadl Jotaro z JoJo’s Bizarre Adventure. Teď už to z hlavy nedostanete ani vy, za to se omlouvám. Nu posuďte sami.

Třetí díl Chainsaw man uzavírá napjatý okamžik, který mě už teď nutí nažhaveně očekávat květen, to je totiž měsíc, ve kterém vyjde pokračování.

Celkem 9 kapitol je rozvržených na 196 stranách vytisknutých v měkké vazbě.

Ráda bych za poskytnutí kopie mangy pro recenzi poděkovala nakladatelství Crew.

Chainsaw Man 3: Zabít Dendžiho si můžete zakoupit zde.

 

 

 

PŘEHLED RECENZE
Celkové hodnocení
recenze-chainsaw-man-zabit-dendzihoPořádná sprška násilí, krve a zvratků. Ďáblové, kteří vám svým vzhledem nedají spát a také trocha té teenagerovské komedie. Na to vše se můžete těšit v již třetím díle mangy Chainsaw man s názvem Zabít Dendžiho.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno