Čtu hodně mangy, ale musím říct, že mi dlouho trvalo než jsem se konečně překecala do tohoto veřejností opěvovaného díla pustit. To protože je to manga o klukovi, který má místo rukou a hlavy pilu. No uznejte, to nezní zrovna extra lákavě. Jak moc jsem se pletla když jsem toto dílo odsoudila?

Chainsaw Man začíná jako každá správná shonen manga, osamělým chlapcem…velmi chudým a osamělým chlapcem. A aby toho klišé nebylo málo, je sirotek. Když se nad tím tak zamyslím, rodiče, kteří přežijí více než prvních pár kapitol mých oblíbených příběhů spočítám na prstech jedné ruky Leviho ve 4. sérii Attack on Titan. Možná je pořádná dávka deprese vlastně můj vkus na četbu. Ale toto neberte jako negativum, i správně zahrané klišé umí být fajn.

Vystrizek

A o čem že to vlastně je?

Bez vlastního zavinění Denži, náš hlavní protagonista, dluží nemalé peníze Yakuze. Rozhodne se využít toho, že žije ve světě, který terorizují démoni a stává se jejich nájemným lovcem. Jeho věrným pomocníkem je Počita, který je jedním z démonů a po tom, co mu Denži zachrání život, se z nich stává nerozdělitelná dvojka. Zde nám autor Tatsuki Fujimoto servíruje hned ze startu myšlenku, ke které se bude vracet relativně často, a to sice že není démon jako démon.

Přečti si  Call of Duty: Black Ops 6 Early Access Beta se uskuteční od 30. srpna do 4. září

Naštěstí Yakuza Denžiho nebude otravovat zase tak dlouho, nebo tedy, pokusí se o to, ale příliš jim to neprospěje. Neprospěje jim to ve velmi krvavém smyslu slova. V kritický moment se totiž Počita rozhodne spojit svou duši i tělo s tím Denžiho, a tak se nám zrodí Chainsaw Man. Krátký výtažek z toho, co následuje pak si můžete přečíst níže.

Makima otevírá Denžimu naprosto nový svět, takový, kde si může dovolit ráno namazat chleba marmeládou. Ale jak už to tak bývá, nic není zadarmo, Denžiho krk je postradatelný a levný, alespoň tedy na začátku příběhu. A ze strany Makimy je toho plně zneužíváno. V této části příběhu také poznáte další skvělé postavy, já zmíním Power. Její chemie s Denžim se mi líbí nejvíce, jsou jako taková parodie na Blbý a Blbější.

Přečti si  EA Sports College Football 25 představuje rozšířenou hratelnost

7 kapitol a dohromady 196 stránek je myslím více než dost na to, abyste si sami udělali obrázek o tom, jestli je tento příběh pro vás. Nicméně určitě stojí za to varovat, že tato manga bude krvavá a bude depresivní (měla jsem šanci nakouknout do anglického překladu). A ještě jeden takový osobní tip na závěr. Studio MAPPA nedávno začalo vydávat stejnojmenné anime, doporučuji si ke čtení pustit naprosto skvělý soundtrack.

Že je toto dílo hezké i po grafické stránce jste si pravděpodobně všimli už na výše vložených stránkách, ráda bych však zmínila ještě něco. Jako amatérský korektor a letterer mangy si opravdu cením precizní práce Crew týmu, který na Chainsaw Man pracuje. Mé vytrénované oko se snažilo najít chyby ať už ve stylu plnění bublin, tak i v „SFX“ zvukových efektech. Nikde nic, vše uhlazeno tak, jak se sluší a patří od profesionálů.

Chainsaw man je nyní ve slevě, tak neváhejte koupit zde.

Tímto děkuji nakladatelství Crew za poskytnutí výtisku pro recenzi.

PŘEHLED RECENZE
Celkové hodnocení
recenze-manga-chainsaw-man-pes-a-motorova-pila-a-vnitrnostiChudý mladík Dendži je nucen pracovat společně s ďáblem Počitou jako lovec ďáblů, aby splatil dluhy. Tedy alespoň do chvíle, než je brutálně zrazen! Tak začíná akční dobrodružství temného hrdiny, jenž loví ďábly, i když má sám v těle ďábla! Skvělé nastartování série, která bude sedět na vrchních příčkách bestsellerů nakladatelství CREW příštích několik let. Ano, až tak sebevědomě to vidím.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno