STALKER 2 , nejnovější titul ze série post-apokalyptických hororových her vyvinutých společností GSC Game World, bude poháněn Unreal Enginen.

Podle vývojáře byla volba provedena, protože herní engine společnosti Epic usnadní hráčům modifikaci a přístupnost. Uživatelsky vytvořené režimy budou důležité pro udržení svěžesti hry a aktivní  komunity dlouho po vydání, aby se mohli vývojáři soustředit na vytváření dalších her pro tuto sérii.

STALKER 2 byl původně vyvíjen na patentovaném X-Ray Engine GSC Game World. Potvrzení, že hra bude nyní poháněna Unreal Engine, přišlo poté, co Epic Games předčasně učinila oznámení v blogu s názvem „Úžasné hry přicházející v roce 2020 a dále.“ Toto prohlášení rychle přinutilo GSC Game World přijít s oznámením o změně enginu.

Vzhledem ke kontroverzi, která obklopila  obchod Epic Games Store, a jeho exkluzivní obchody v minulém roce, tato zpráva že STALKER 2 bude vyvíjen pomocí Unreal Engin pochopitelně vzbudila obavy některých hráčů, že by hra mohla vyjít pouze prostřednictvím Epic Games Store. Společnost GSC Game World se však vyhnula odpovědi o tom, na jaké platformy a v jakých obchodech bude hra vydána s příslibem, že o tom budou informovat později.

STALKER 2 byl původně oznámen v roce 2010, přičemž následně byla hra 2x zrušena a naposledy byl opětovná vývoj oznámen jen několik týdnů před E3 2018. Podle generálního ředitele GSC Game World Sergeje Grygorovych, načasování nebylo náhodné, protože hra potřebovala vydavatele a společnost doufala, že využije humbuk kolem oznámení a některého tím získá. Nebylo by tedy překvapením, že GSC Game World mohlo být zlákáno samotným Epicem.

Přečti si  Režisér Zaklínače 3 opustil CD Projekt RED po obvinění ze šikany

STALKER 2 je dlouho očekávané pokračování STALKER: Shadow of Chernobyl , STALKER: Clear Sky a 2009 STALKER: Call of Pripyat . Série stříleček z pohledu první osoby se odehrává v oblasti obklopující místo katastrofy v Černobylu, známé ve hrách jako Zóna, a představuje alternativní historii událostí. Ve hrách způsobila radiace z exploze u některých přeživších rozvoj psychických schopností a experimentování s těmito schopnostmi vedlo k druhé explozi a objevení řady fyzikálních a meteorologických anomálií.

STALKER 2 aktuálně nemá datum vydání, jisté je jen to, že vyjde na PC a pravděpodobně i konzole.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno