E-mailové adresy zákazníků a podrobnosti o přepravních adresách patří mezi informace, které společnosti Razer náhodně unikly.

Společnost Razer, výrobce herních periférií omylem zveřejnila osobní informace více než 100 000 zákazníků. 

Podrobně popsané ve zprávě konzultanta pro kybernetickou bezpečnost Volodymyra Diachenka obsahují uniklé informace celá jména, e-mailové adresy, telefonní čísla, fakturační a dodací adresy. Naštěstí společnosti neunikly informace o kreditních kartách a heslech. Zpráva zveřejněná 10. září byla potvrzena společností Razer, která uvádí následující:

“Pan Volodymyr nás upozornil na nesprávnou konfiguraci serveru, která potenciálně odhalila podrobnosti objednávky, informace o zákazníkovi a přepravě.” Nebyla vystavena žádná další citlivá data, jako jsou čísla kreditních karet nebo hesla. Chybná konfigurace serveru byla opravena 9. září. Rádi bychom vám poděkovali, upřímně se omlouváme za prodlení a podnikli jsme všechna nezbytná opatření k vyřešení problému a důkladné kontrole našich bezpečnostních systémů a systémů IT. Nadále se zavazujeme zajistit digitální bezpečnost a zabezpečení všech našich zákazníků. “

Zatímco zločinci nemohou data použít k ukradení vaší identity nebo k získání vašeho bankovního účtu, zpráva Diachenka říká, že zákazníci by si měli být vědomi phishingových útoků. Tyto útoky mohou přijít v podobě lidí, kteří vás kontaktují e-mailem nebo telefonem a budou tvrdit, že jsou ze společnosti Razer nebo její přidružené společnosti, ve snaze získat další citlivá data. Pokud jste zákazníkem Razeru, rozhodně v následujících týdnech neklikejte na žádné podezřelé odkazy v emailech tvářících se, že pochází z Razeru.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno