Britský vývojář „pevně věří“, že jeho podnikání bude těžit z „osvědčené odbornosti společnosti Tencent a jejích strategických zdrojů“.

Jak uvedla agentura Reuters, Tencent získal Sumo Digital za 1,27 miliardy dolarů. Akcionáři posledně jmenované obdrží 513 pencí v hotovosti na akcii, přičemž společnost má hodnotu 919 milionů GBP. Nevýkonný předseda Ian Livingstone řekl: „Představenstvo společnosti Sumo pevně věří, že podnikání bude těžit z širokého ekosystému videoher společnosti Tencent, osvědčených průmyslových znalostí a jeho strategických zdrojů.“

Carl Cavers bude i nadále působit jako generální ředitel a prohlásil, že „příležitost spolupracovat s Tencentem jsme si nemohli nechat ujít.“ Ve společnosti zůstávají také spoluzakladatelé Darren Mills a Paul Porter. Společnost Sumo Digital je v průběhu let známá tím, že pracuje na vysoce postavených titulech, jako jsou Crackdown 3, Sackboy: A Big Adventure a Team Sonic Racing. Nedávno vydala multiplayerový titul Hood: Outlaws & Legends pro více platforem.

Pokud jde o Tencent, čínská společnost v průběhu let investovala do mnoha studií, včetně společností Dontnod EntertainmentKlei EntertainmentPlatinumGames a Fatshark. Toto je zatím největší obchod a díky 8,75 procentnímu vlastnictví společnosti Sumo Digital je druhým největším akcionářem společnosti. Co to znamená pro budoucí projekty vývojáře se teprve uvidí, ale mělo by to poskytnout silnější globální přítomnost pro Tencent.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno