Xbox Series X má mít dle oficiálních informací výkon 12 TLOPS, ale jak se zdá, tak většina dosud sdílených analýz ignorovala výkon CPU této nadcházející konzole.

John Prendergast se na svém blogu podrobněji podíval na to, co je v současné době známo o obou generacích konzolí společnosti Microsoft. Nedávno provedl výpočet výkonu procesoru XSX na základě nejnovějších odhalení, včetně prohlášení Phil Spencera, který uvedl, že nadcházející konzole nabídne čtyřnásobek výkonu Xbox One.

Analýza využívající UserBenchMark naznačuje, že výkon CPU Xbox Series X je na stejné úrovni jako Ryzen 5 1600/1600 AF, což zhruba odpovídá výkonu uniklého Flute APU, který se objevil minulý rok.

Úplnou analýzu, která jde do hloubky, najdete zde. Je založena na neúplných informacích, protože stále o nadcházející konzoli od Microsoftu nevíme úplně vše.

Přečti si  Starfield nevyjde v tomto roce

Minulý týden jsme se také dozvěděli, že Xbox Series X bude mít funkci audio ray tracing, novou funkci prostorového zvuku. Konzole bude také obsahovat speciální hardwarovou akceleraci, která měla být blíže představena ve speciálním panelu na nyní odloženém GDC 2020.

Xbox Series X bude uveden do prodeje na konci tohoto roku.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno