Projekt , původně oznámený v roce 2019 by několikrát odložen, ale nyní konečně známe jeho datum vydání.

Hra sleduje příběh Smeagola, Hobita, který objevil Jeden prsten. Připravovaná akční adventura se odehrSává dlouho před událostmi Hobita a Bilba Pytlíka, který objevil stvoření jménem Glum.  

Hráči získají kontrolu nad Glumemem, který bojuje mezi svou veselou a hravou osobností Smeagola a odporným stvořením zkaženým prstenem. Dvě válčící postavy hrají ústřední roli v zápletce této připravované videohry.

Hra bude mít stealth prvky, když se Glum pokusí projít Mordor. Jako akční adventura má také prvky plošinovky, které připomínají sérii Tomb Raider. Hráči musí procházet římsami, strmými srázy a úzkými cestičkami, a to vše při správě ukazatele výdrže.

Hráči budou také činit rozhodnutí, která budou záviset na dvou Glumových osobnostech. Glum má silné instinkty přežití, zatímco Smeagol je společenštější a pokornější. Rozhodnutí, která hráči učiní, nakonec určí, která osobnost bude dominovat.

Příběh a prostředí jsou navrženy tak, aby byly věrné Tolkienově vizi Středozemě. Velkou zásluhu na tom má spoluautor hry Damiri Knapheide, který je rezidentním expertem na Tolkiena.

Jako fanoušek bych rád viděl víc,” řekl Knapheide. “Určitě to vyjde letos, ale teď se to piluje. Ostatní hry a filmy? Nemám o ně tolik starost, protože musíme dotáhnout svou věc do konce a musíme to dostat to na trh.

Dodává: “Jsem rád, že je to stále něco, co lidi zajímá. Miluju Pána prstenů, takže bych samozřejmě rád, aby ostatní také ukázali, že je to zajímá, a vzali si z toho inspiraci.”

Knapheide odhalil, že projekt Gollum zahájilo menší studio předtím, než Daedalic převzal jeho vývoj. “Všimli jsme si, že to byla dobrá volba, protože máme tento časový rámec, kdy máme prostor, kde můžeme dělat vlastní interpretaci,” řekl.

Rozhodli jsme se vyvinout svůj vlastní umělecký styl, který je víceméně Glumovým způsobem, jak se dívat na Středozem,” vysvětlil Knapheide. Takže nemusíte nutně vidět luxusní verzi Středozemě, ale vidíte luxusní verzi Glumovy verze Středozemě. Pak naši umělci zvolili tento druh stylu, což je – myslím – uměleckejší přístup, který se více hodí ke knize.”

The Lord of the Rings” Gollum dorazí na PC , PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series X/S 25. května 2023. Verze hry pro Nintendo Switch vyjde později v tomto roce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno