Xbox Game Pass má nyní více než 18 miliónů předplatitelů
Domů » Hry » Novinky » Xbox Game Pass má nyní více než 18 miliónů předplatitelů

Xbox Game Pass má nyní více než 18 miliónů předplatitelů

Generální ředitel společnosti Microsoft, Satya Nadella, v poslední finanční zprávě odhalil, že Xbox Game Pass dosáhl více naž 18 miliónů předplatitelů.

Společnost Microsoft během reportu svých finančních údajů a statistik své herní divize za druhé fiskální čtvrtletí roku 2021 uvedla nejen, že se Xbox podílel na tvorbě zisku od vydání konzolí Xbox Series X | S, ale přinesla i některé další zajímavé informace.

Satya Nadella, generální ředitel společnosti Microsoft uvedl, že počet předplatitelů služby Xbox Game Pass dosáhl ve druhém fiskálním čtvrtletí roku 2021 18 miliónů předplatitelů, což je pro tuto službu ohromný úspěch.

Přečtěte si  Poslední chyba Destiny 2 umožňuje hráčům hrát Raid ve 12 členném týmu

Služba byla spuštěna v roce 2017 s omezeným počtem her a bez podpory jakýchkoliv dalších služeb, jako je Xbox Live Gold, xCloud a EA Play. Ovšem Microsoft nadále pokračoval v podpoře a vylepšování služby, která je navíc k dispozici za velmi zajímavou cenu. Nehledě na fakt, že služba nabízí všechny všechny first-party hry společnosti v den jejich uvedení na trh.  Spolu s rozšířením svého obsahu uspěl Microsoft také v rozšiřování komunity služby. Šest milionů průměrných předplatitelů ročně je jistě velké číslo pro jednu z nejúspěšnějších herních předplatných služeb.

Na druhou stranu Nadella také odhalil, že služba Xbox Live zasáhla 100 milionů aktivních uživatelů měsíčně,  což opět zní jako nový rekord této online služby. Společnost Microsoft nedávno oficiálně oznámila, že umožní hráčům Xboxu hrát free-to-play online hry pro více hráčů, jako je Fortnite, bez nutnosti vlastnit předplatné Xbox Live.

Přečtěte si  Destiny 2 - Bungie nespěchá s opravou chyby umožňující hrát raid ve 12 členném týmu

Další statistiky finanční zprávy ukazují, že tržby společnosti Microsoft z herní divize dosáhly 5 miliard dolarů, což je vůbec nejvyšší tržba za čtvrtletí od společnosti Xbox. Stojí za zmínku, že tržby ve výši 2 miliard $ byly získány z prodeje her třetích stran.

Zdroj :
GamingBolt

Adam Jacik

Hráč, fanoušek technologií a rychlých aut. Hraji téměř vše na čem se dá.

1 komentář
  1. Profilový obrázek
Další doporučené příspěvky
 
Chraňte své oči stylově pomocí nových inteligentních brýlí Razer

Nové inteligentní brýle Razer od společnosti Anzu vám pomohou chránit...