Xbox přispívá ke zvyšování výdělků společnosti Microsoftu za Q2
Domů » Hry » Novinky » Xbox přispívá ke zvyšování výdělků společnosti Microsoftu za Q2

Xbox přispívá ke zvyšování výdělků společnosti Microsoftu za Q2

Společnost Microsoft vydala svou čtvrtletní finanční zprávu, která poukazuje na fakt, že značka Xbox pokračuje ve svém růstu měsíc za měsícem.

Společnost Microsoft představila své finanční výsledky za druhé čtvrtletí roku 2021. Jak se dalo očekávat, PC a cloudová stránka jejího podnikání přispěla v tomto čtvrtletí k velkým ziskům, ale u Xboxu také došlo k určitému růstu. Celkově společnost vykázala revue 43,1 miliard $ s čistým ziskem 15,5 miliardy $. Čistý příjem vzrostl o 33 procent, zatímco tržby vzrostly o 17 procent.

Pokud jde o Xbox, tržby z hardwaru vzrostly o 86 procent. Vydání konzolí Xbox Series X a Series S přispělo k tomuto růstu od vydání konzolí nové generace v tomto čtvrtletí. Je spravedlivé poznamenat, že tyto konzole byly vydány ke konci reportovaného čtvrtletí. 

Ve srovnání se stejným čtvrtletím loňského roku vzrostly tržby z obsahu a služeb pro Xbox o 40 procent, herní revue Microsoftu o 51 procent. Jak uvedl Tom Warren z The Verge , rok 2020 byl pro videohry velmi úspěšným rokem, protože řada lidí se během pandemie chtěla nějak zabavit a tak hledala řadu nových možností a služeb, jako jsou Xbox Game Pass a xCloud.

Přečtěte si  Black Ops Cold War přidává Dead Ops Arcade: First Person Mode

Přestože Xbox před pár dny zaznamenal drobný přešlap, značka pokračuje nadále správným směrem. Xbox Game Pass je i nadále nejlepší službou k hraní her, když každý měsíc přináší kvalitní tituly. Nejnovějším titulem bude hororová hra The Medium, která do služby zamíří již 28. ledna 2021.

 

Zdroj :
The Verge

Adam Jacik

Hráč, fanoušek technologií a rychlých aut. Hraji téměř vše na čem se dá.

Další doporučené příspěvky
 
Chraňte své oči stylově pomocí nových inteligentních brýlí Razer

Nové inteligentní brýle Razer od společnosti Anzu vám pomohou chránit...