Společně s XSX přinese společnost Microsoft na trh také nový gamepad a se všemi novinkami, které bude nový gamepad obsahovat zůstává jedna podstatná věc stále stejná a to napájení pomocí AA baterií.

Nyní Microsoft podrobněji vysvětlil, proč se rozhodli zachovat napájení pomocí tužkových baterií. Vysvětlení je velmi jednoduché, hráči to zkrátka vyžadují.

Jason Ronald uvedl v rozhovoru pro Eurogamer, že prostor pro baterie je ústupkem pro fanoušky, kteří nechtějí akumulátor. A to je asi polovina hráčů.

„Pokud si skutečně sednete a mluvíte s hráči, rychle se ukáže, že se jedná o polarizační věc a že existuje velká skupina, která chce baterie AA. Povolení flexibility tímto způsobem je jedním ze způsobů, jak uspokojit obě skupiny hráčů. … stále můžete používat dobíjecí baterii, která funguje jako v Elite ovladači, ale je to samostatná záležitost.“

K řadiči Xbox One je již možné připojit externí baterie, takže je lze snadno nabíjet, podobně jako DualShock od Sony, ovšem je to spojeno s investicí navíc.

Přečti si  Zamíří Sunset Overdrive na konzole PlayStation?

Proč fanoušci stále chtějí baterie? V očích mnoha hráčů má možnost používat ovladač na baterie mnoho výhod. Pokud se vybijí, je výměna baterií mnohem rychlejší a pohodlnější než připojení ke kabelu a ztráta pohodlí. 

Kromě toho neexistuje žádné riziko, že by vadná baterie znamenala odeslání ovladače do servisu nebo případně nákup nového.

Xbox Series X bude uveden na trh na konci tohoto roku.

11 KOMENTÁŘE

  1. Však v pořádku. Točím dvoje nabíjecí. Ty, které se sami nevybíjejí. Sice se nabíjejí déle, ale pokud máte dvoje, není problém. Gamepad sice používám k PC, takže na něm hraju samozřejmě méně než na KB s myší, ale i tak měním baterie jednou za měsíc.

  2. Neni to uplne jedno,na co ten ovladac bezi???Na netu vylitne zprava,ze ovladac bude na tuzkovky,a resi se to,jako by to byla nejaka dulezita vec.Je to k smichu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno