Informační kanály ze světa her naštěstí odolali i ve třetím týdnu nového roku přívalům sněhu a tak máme opět z čeho vybírat do našeho tradičního přehledu nejzajímavějších informací uplynulého týdne.

Hráč v afektu zastřelil vlastní matku, Cyberpunk 2077 se pořádně představí na E3, studio Quantic Dream je údajně toxickým pracovním prostředím, Twitch přetahuje na svou stranu několik významných YouTuberů a mnoho dalších informací.

ROZZUŘENÝ HRÁČ ZASTŘELIL VLASTNÍ MATKU

Během čtvrteční noci 11. ledna v Ceresu v Kalifornii se 28 let starý Matthew Nicholson  proměnil z hráče videoher na chladnokrevného vraha, když v rozčilení z hraní zastřelil svou 68 let starou matku, která se jej snažila uklidnit.

QUANTIC DREAM JE ÚDAJNĚ TOXICKÝM PRACOVIŠTĚM

David Cage, zakladatel studia Quantic Dream, které pracuje na PS4 exkluzivitě Detroit: Become Human v současné době čelí obvinění z tolerování rasistického, sexistického chování. Za obviněním stojí francouzská média, která tvrdí, že studio je doslova toxickým prostředím pro zaměstnance.

CYBERPUNK 2077 BY SE MĚL POŘÁDNĚ PŘEDSTAVIT NA E3

Zatímco stále čekáme na oficiální oznámení od CD Projekt Red o tom, kdy uvidíme hru v akci, některé důkazy ukazují na její přítomnost na E3 2018. Polská publikace GRYOnline zveřejnila článek uvádějící dva samostatné zdroje, které uvádějí, že  Cyberpunk 2077 bude představen na E3 2018 formou traileru během jedné z tiskových konferencí E3. Tyto nejmenované zdroje také tvrdí, že hratelné demo se bude předvádět novinářům za zavřenými dveřmi

VÝVOJÁŘI MAJÍ NÁSTROJE KTERÉ VYUŽÍVAJÍ AI TAK, ABY VÁS PŘIVEDLA K MIKROTRANSAKCÍM

Do světa unikl dokument popisující způsoby, jak mohou vývojáři využívat jak algoritmy, tak umělou inteligenci, aby přivedl hráče k využití mikrotransakcí, za účelem zvýšení příjmů z her. Dokument popisuje, jak mohou vývojáři používat umělou inteligenci, aby v podstatě špehovali hráče a dozvěděli se o nich téměř vše. Zjevně jsou všechny shromážděné informace o osobě použity k vytvoření jedinečného psychologického profilu, který je navržen tak, aby dotyčnou osobu přivedl k mikrotransakcím.

Přečti si  Diablo Immortal potvrzeno pro letošní rok

FORTNITE MÁ JIŽ PŘES 40 MILIÓNŮ HRÁČŮ

Za pouhý měsíc se podařilo Fortnite získat dalších 10 miliónů hráčů. Hráčská základna tak od vydání free-2-play Battle Royale režimu raketově roste. Vývojáři z Epicu také prozradili, že s tímto režimem dosáhli nového maxima 2 miliónů současně hrajících hráčů.

JIM RYAN BYL JMENOVÁN NOVÝM VICEPREZIDENTEM SONY INTERACTIVE

Společnost Sony Interactive Entertainment dnes oznámila, že vedoucí globálního prodeje a marketingu SIE a prezident společnosti Sony Interactive Entertainment Europe Jim Ryan byl jmenován náměstkem prezidenta společnosti Sony Interactive Entertainment jako celku. Jmenování je s okamžitou platností a Ryan tak bude spolupracovat s nedávno jmenovaným prezidentem Johnem Koderou, aby dále “podporoval a urychlil” činnost společnosti PlayStation v celosvětovém měřítku.

NINTENDO PŘEDSTAVILO KARTONOVÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ PRO SWITCH S NÁZVEM LABO

Nintendo Labo bylo navrženo pro lidi s kreativní myslí a hravým srdcem. Společně s Nintendo Switch konzolí poskytují Nintendo Labo sady nástroje a technologie k tvorbě zábavných Do It Yourself (DIY) výtvorů, hraní her s těmito výtvory a objevování, jak Nintendo Switch technologie zhmotnila nápady do reality*. Nintendo Labo vychází 27. dubna po celé Evropě.

Přečti si  GhostWire: Tokio bude vyžívat DualSense pro „Šestý smysl“ a Elementární síly

ODCHÁZÍ CEO SPOLEČNOSTI ACTIVISION ERIC HIRSHBERG

V březnu opustí po osmi letech společnost Activision její současný CEO Eric Hirshberg. Hirshberg učinil toto oznámení v oficiálním prohlášení, vyjadřujícím vděčnost společnosti Activision za strávený čas a poděkoval CEO společnosti Activision Blizzard Bobby Kotickovi za příležitost a podporu.

V ÚNORU VYPUKNE V BATTLEFIELDU 1 APOCALYPSA

DICE informuje, že příhodně pojmenovaná čtvrtá expanze pro Battlefield 1 Apocalypse, se k hráčům dostane již příští měsíc. Konec bojů je v nedohlednu a v nejhrůznějších bitvách první světové války se otevírají brány samotného pekla. Expanze sebou přinese celkem pět nových map, včetně bitvy v Passchendaele, Caporetto, River Somme, dále dvě mapy pro letecké souboje Razor´s Edge a London Calling.

TWITCH PŘETAHUJE NĚKOLIK YOUTUBERŮ A PODEPISUJE S NIMI DLOUHOLETOU SPOLUPRÁCI


Twitch uzavřel dohodu s několika významnými YouTubery a pokračuje tak ve svém růstu. Zdá se, že společnost Twitch neustále uzavírá nové obchodní dohody. Poté, co nedávno získala exkluzivní vysílací práva pro Overwatch League, bylo zjištěno, že společnost uzavřela smlouvu s Disney a zajistila si tak exkluzivní obsah od některých špičkových YouTuberů. Dohoda byla uzavřena S YouTubery Markiplier, Jacksepticeye, Strawburry17 a LuzuGamers.

BIOWARE MÁ S ANTHEM PLÁNY NA NĚKOLIK LET

BioWare aktivně hledá výkonného producenta pro Live Service, čímž odhaluje, že má s Anthem po jeho vydání dlouhodobé plány a chce hru roky podporovat. Vývojáři tak mají podobný plán jako mělo kdysi Bungie s Destiny. Uvidíme, zda se jim to nakonec podaří.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno