Pozdě, ale přece, i dnes vám tak přinášíme souhrn toho nejzajímavějšího za uplynulý týden, který byl zároveň posledním prázdninovým. Prázdniny jsou za námi a to znamená jediné, konečně zase začnou vycházet nové hry a podotýkáme, že jich do konce roku nebude zrovna málo. Nyní ale zpět k tomu, co se událo v minulém týdnu.

Tři mrtví při turnaji Madden, Shadow of the Tomb Raider již mezi hráči, odklad Battlefildu V, Sekiro bez mikrotransakcí a mnoho dalšího.

TŘI MRTVÍ PŘI MASAKRU NA TURNAJI MADDEN VIDEO GAME

Na Floridě v GLHF Game Baru, který se nachází na Jacksonville Landing v Jacksonville, se konal kvalifikační turnaj Madden NFL 19, během kterého došlo ke střelbě, kdy na místě zůstali tři mrtví a devět zraněných.

CD PROJEKT RED UKÁZAL DEMO HRY CYBERPUNK 2077

CD Projekt Red téměř hned po Gamescomu 2018 odhalil záběry, které dosud mohli vidět jen novináři a vybraní jedinci na E3 a Gamescomu 2018 za zavřenými dveřmi. Ukázka má téměř 50 minut a odhaluje to, nač se budou moci hráči ve hře těšit. Nutno poznamenat, že ukázka do značné míry rozděluje hráče na dva tábory a studio bude mít velký úkol, aby dosáhlo s tímto projektem podobných úspěchů, jako se Zaklínačem 3.

Přečti si  Rocket League oslaví 7. narozeniny speciálním eventem a odměnami

SEKIRO: SHADOWS DIE TWICE NEBUDE OBSAHOVAT MIKROTRANSAKCE

PR zástupce FromSoftware potvrdil, že nadcházející hra Sekiro: Shadows Die Twice nebude obsahovat mikrotransakce. Touto informací, tak studio uklidnilo šířící se obavy hráčů, které vznikly díky výpisu na anglickém PS Store.

BATTLEFIELD V VYJDE O MĚSÍC DÉLE

EA společně s DICE informovali hráče o tom, že vydání očekávané FPS hry Battlefield V se opozdí a to o jeden měsíc. Lze jen spekulovat, co za odkladem ve skutečnosti stojí, ale dá se tušit, že příčinou je řada chybějícího obsahu, což řada fanoušků série studiu i vydavateli vytýká.

PEGI PŘIDÁ DO KONCE ROKU ŠTÍTKY OZNAČUJÍCÍ MIKROTRANSAKCE VE HRÁCH

Společnost PEGI oznámila, že do konce roku 2018 přidá nový deskriptor, který bude označovat mikrotransakce ve hrách. Chce tak více informovat rodiče o tom, že hra kterou svým dětem kupují bude obsahovat další skryté náklady.

DENUVO PŘIZNALO, ŽE NEEXISTUJE HRA, KTERÁ BY NEŠLA CRACKNOUT

Společnost Denuvo informovala o tom, že neexistuje hra, která by nešla cracknout. Ale že jejím zájmem je ochránit produkty co nejdéle od vydání, aby se minimalizovali úniky z příjmů. Jak se zdá tak tato služba společnosti velmi dobře funguje, neboť řada vývojářů do ní stále investuje nemalé prostředky.

Přečti si  Periferní zařízení PS3 by mohla být kompatibilní s PS5, jak vyplývá z nedávného patentu

SONY JEN TAK NEPOVOLÍ FULL CROSSPLAY

Generální ředitel Sony Kenichiro Yoshida se nechal slyšet, že v otázce crossplay se Sony staví tak, že v první řadě je platforma PlayStation nejlepším místem pro hraní her a teprve poté se dívá i na další možnosti. Nicméně Yoshida také uvedl, že Sony dovoluje crossplay u řady titulů s PC. Ovšem na tzv. full crossplay asi můžeme stále zapomenout.

SHADOW OF THE TOMB RAIDER JIŽ KOLUJE MEZI HRÁČI

Očekávaná hra od Square Enix Shadow of the Tomb Raider koluje již 14 dní před vydáním mezi hráči, kteří se PS4 kopiemi vesele chlubí na sociálních sítích. Dle informací tuzemské distribuce kopie nepochází z obchodu určeného pro náš trh, neboť společnost ještě nezahájila distribuci do obchodů a hru sama ani nemá na skladě.