Žaloba tvrdí, že se zaměřuje na generálního ředitele Bobbyho Koticka a jeho „osobní odpovědnost“ při devalvaci společnosti.

Activision Blizzard byl v posledních několika letech předmětem více než několika kontroverzí, přičemž se objevilo několik zpráv, které vrhaly světlo na problematickou toxickou kulturu na pracovišti společnosti a přetrvávající a rozšířené problémy se zneužíváním a obtěžováním zaměstnanců. Blížící se akvizice společnosti Microsoftem věci jen zkomplikovala a společně to vše vedlo, nepřekvapivě, k právním důsledkům na mnoha frontách (ačkoli jedna z mnoha soudních sporů, kterým společnost čelí, byla nedávno urovnána).

Nyní Activision Blizzard čelí další žalobě. Jak uvádí Axios, společnost je žalována penzijním systémem zaměstnanců New York City a penzijními fondy pro městské učitele, policii a hasiče. Skupina vlastní akcie Activision a ve své žalobě tvrdí, že generální ředitel Bobby Kotick nese osobní odpovědnost za problémy společnosti, které naopak znehodnotily její akcie, přičemž byla zpochybněna i blížící se akvizice Microsoftu.

Vzhledem ke Kotickově osobní odpovědnosti a odpovědnosti za zničené pracovištěActivisionu mělo být představenstvu jasné, že není způsobilý vyjednávat o prodeji společnosti. Ale nebylo,“ píše se v žalobě.

Žaloba dále tvrdí, že Bobby Kotick a další členové představenstva společnosti Activision Blizzard se pokusili využít dohodu Microsoftu k „uniknutí odpovědnosti za hrubá porušení svěřenecké povinnosti“. Mezitím se také říká, že ocenění společnosti Microsoftem na 95 USD/akcii podhodnocuje společnost, protože se již obchodovala blízko této ceně před kontroverzí společnosti v loňském roce.

Skupina požaduje, aby Activision Blizzard předal spoustu interních dokumentů týkajících se dohody s Microsoftem, pěti dalších společností, které byly v jednu chvíli také potenciálními kupci, poznámky představenstva a také dokumenty, které mohou pomoci zjistit znalosti Bobbyho Koticka o společnosti, problémy se sexuálním obtěžováním (což je podle zpráv něco, čeho si byl vědom a dlouhou dobu zametl pod koberec).

Začátkem tohoto roku bylo oznámeno, že Microsoft zahájil jednání s Activision Blizzard o možném odkupu pouhé tři dny poté, co byly zveřejněny zprávy o problémech společnosti na pracovišti. Bylo také hlášeno, že jakmile bude dokončena dohoda o Xboxu a Activision (což bude někdy v roce 2023), Bobby Kotick odstoupí ze své role ve společnosti – i když se zdá, že to není něco, o čem se ještě interně diskutovalo.

Situaci kolem Activision Blizzard nadále sledujeme.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno